دبیر سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم خبرداد

افزایش علاقه‌مندی هنرمندان در سومین جشنواره موسیقی لیلم

دبیر سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم گفت: نخستین اتفاقی که در سومین دوره از برگزاری جشنواره لیلم شاهد هستیم افزایش شور و شوق و علاقه‌مندی هنرمندان و فعالیت بیشتر برای حضور درخشان‌تر در جشنواره است.

 

به گزارش روابط عمومی سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم، محمد محمدی اظهار کرد: نخستین اتفاقی که در سومین دوره از برگزاری جشنواره لیلم شاهد هستیم افزایش شور و شوق و علاقه‌مندی هنرمندان و فعالیت بیشتر برای حضور درخشان‌تر در جشنواره است.

وی افزود: هنرمندان منتظر بودند جشنواره برگزار شود تا اثر خود را در جشنواره ارائه دهند و همچنین سنجشی با دیگر هنرمندان هم فراهم شود.

دبیر سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم با اشاره به اینکه سعی کردیم جشنواره را به لحلظ کیفی، ترمیم کنیم و اشکالاتی که در دوره‌های قبل وجود داشت رفع شود، گفت: به همین دلیل به سمت داوری تخصصی و تخصصی‌تر حرکت کردیم چراکه در دوره‌های قبلی ممکن بود در داوری پنج درصد خطا صورت گیرد و با داوری تخصصی‌تر، به دنبال رفع این مشکل هستیم.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: امسال بخش منظومه‌خوانی هم به جشنواره اضافه شده که فرصت خوبی برای شنیدن و یادآوری منظومه‌های ارزشمند مازندرانی است.

محمدی ادامه داد: توسعه این جشنواره به شهرستان‌های بیشتر با هدف افزایش جذب مخاطب و بهره‌مندی مردم دیگر شهرها از موسیقی، از دیگر اقدامات جشنواره لیلم در دوره سوم است.

وی خاطرنشان کرد: موسیقی با سرشت مردم این خطه عجین است و با توسعه جشنواره، به دنبال نشاط اجتماعی هستیم که پویاتر و سالم‌تر اجرا شود.

این مسئول یادآور شد: امسال سعی کردیم با حضور استادان بزرگ موسیقی ایران، چند کارگاه تخصصی هم برای فعالان حوزه موسیقی برگزار کنیم تا با گستره بیشتری از فرهنگ مازندران و تاثیر و قدمت آن آشنا شوند که این هم از دستاوردهای جشنواره لیلم است.

دبیر سومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم با اشاره به حضور گروه‌های موسیقی از سه کشور قراقستان، آذربایجان و افغانستان در سومین جشنوره موسیقی لیلم، گفت: هنرمندانی از استان‌های سیستان و بلوچستان، سمنان، گلستان، گیلان، هرمزگان، لرستان و خراسان و مازندران هم در این جشنواره به اجرای برنامه می‌پردازند.

Post comment as a guest

0
  • No comments found
Member Login